Czy czekoladki to dobry prezent w ramach podziękowania za obecność na uroczystości weselnej?

Prezent dla gości weselnych to wspaniały pomysł. Cieszy nie tylko oko, ale również duszę. Może również być czymś wspaniałym dla podniebienia. Jak wybrać podziękowanie dla gości weselnych i jak je zaaranżować? 

Czekoladki dla gości – odrobina przyjemności

Prezent dla gości weselnych to zwyczaj, który już od lat króluje na ślubach. Nie ma się czemu dziwić! To tradycja, która jest niezwykle miła i goście ją doceniają. 

Wybierając prezent, nowożeńcy nie powinni koncentrować się na kosztownych podarunkach. Nie taki jest cel tego zwyczaju. Ważnym elementem uroczystości weselnych jest podziękowanie gościom, wybierając drobiazg, który sprawi im przyjemność i jednocześnie nie zrujnuje pary młodej. 

Czekoladki dla gości weselnych to propozycja – https://z-milosci.pl/c/czekoladki-slubne, która cieszy się dużą popularnością. Dlaczego? 

Przede wszystkim są pyszne. Kto z nas nie lubi usiąść  w zaciszu domowym i delektować się odrobiną słodyczy. Jest to sposób, by goście weselni, już po skończonych uroczystościach jeszcze raz, ciepło pomyśleli o nowożeńcach. 

Zaletą czekoladek dla gości weselnych jest również możliwość ich atrakcyjnego zapakowania. Można umieścić je w kartonikach, woreczkach z juty lub organzy czy woreczkach foliowych przewiązanych delikatną kokardą. Taki prezent nie tylko jest smaczny, ale również stanowi ozdobę stołu, na którym się znajduje. 

Pakując czekoladki w dekoracyjny papier nowożeńcy mogą go ozdobić kwiatami, nowoczesnymi wzorami czy napisami, które przypomną o dacie wesela lub będą dedykacja dla uczestników uroczystości. Częstym zwyczajem jest również umieszczanie imion pary młodej. 

Kiedy warto wręczyć podziękowania dla gości? 

Przygotowanie uroczystości weselnych to duże wyzwanie finansowe, jak i logistyczne. Dlatego coraz więcej par decyduje się na wręczenie podziękowań swoim gościom już po uroczystości. Jest to rozwiązanie, którego największą zaletą jest to, że daje nowożeńcom więcej czasu, którego często brakuje przed ślubem. 

Wysłanie czekoladek dla gości daje również możliwość napisania do każdego z gości kilku słów podziękowania. Ważne jest, by spersonalizować wysyłane podarunki. Ładne opakowanie będzie dodatkowym atutem podziękowania. 

Warto pamiętać, że pary, które decydują się na to rozwiązanie nie powinny zwlekać zbyt długo z wysyłką podziękowania. Savoir-vivre weselny podkreśla, że nie powinien to być czas dłuższy niż 5 tygodni. 

Najczęściej praktykowane jest przekazywanie podarunków dla gości w trakcie imprezy weselnej. Jest kilka możliwości, by to uczynić. 

Bardzo dekoracyjnym i jednocześnie prostym rozwiązaniem jest ułożenie drobiazgów przy miejscu każdego z uczestników imprezy. Dzięki temu para młoda jeszcze przed uroczystością, jest w stanie dopilnować, by każdy z gości został obdarowany. 

Podarunki można również gościom wręczyć w trakcie składania życzeń lub na sam koniec spotkania. Pożegnanie to również odpowiedni moment, by kogoś obdarować słodkim drobiazgiem. Ten rodzaj wręczania podarunków daje parze młodej pewność, że nawet przy dużej liczbie gości z każdym zaproszonym zamienią chociaż kilka słów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *