Wybór fotografa z pasją jest kwestią kluczową w planowania ślubu

Wielu z nas ogląda zdjęcia ślubne naszych dziadków i rodziców. Fotografie retro budzą ciepłe uczucia, czasem wzruszenie lub zaciekawienie. Nic dziwnego, że współczesne pary młode chcą utrwalić wspomnienia ślubne w zatrzymanych na fotografii kadrach. Chcemy zapamiętać te emocje i wzruszenia, które towarzyszyły nam i naszym bliskim. Wybór fotografa to jedna z kluczowych kwestii w harmonogramie planowania wesela. Musimy mieć wiedzę, czym jest fotografia ślubna dla naszego fotografa oraz poznać jego portfolio. Będziemy wówczas mogli ocenić jego umiejętności.

Jakie cechy powinien mieć dobry fotograf ślubny?

Dzień ślubu jest to bardzo dynamiczny dzień, który charakteryzuje się szybką zmianą scenerii, postaci oraz wydarzeń. Osoba robiąca zdjęcia powinna charakteryzować się dużą wrażliwością na szczegóły. Tło i sceneria jakie tworzą kwiaty, świece i dekoracje są elementami kluczowymi, które odpowiadają za nastrój całej ceremonii. Dobry reportaż fotograficzny bazuje na elementach tła, aby stały się one podkreśleniem emocji, widocznych na twarzach pary młodej oraz gości.

Współpraca z naszym fotografem powinna charakteryzować się dobrą komunikacją. W czasie wesela para młoda lub goście przygotowują różne nietypowe momenty. Należą do nich rzucanie ryżem lub monetami po wyjściu z kościoła. Jest to moment pierwszego tańca oraz poczęstunek tortem weselnym. Wszystkie te chwile posiadają ściśle zaplanowany czas w planie wydarzenia. Dobrze, gdyby fotograf został wtajemniczony w ten plan, tak aby umożliwić mu znalezienie się w sytuacji. Dać mu sposobność do wyłapania szczególnych momentów. 

Sesja plenerowa

Bardzo istotnym momentem fotograficznej relacji jest sesja plenerowa. Powinniśmy rozważyć czas, w którym ma się ona odbyć. Dobrze jest, umówić się na jej termin dużo wcześniej, w chwili podpisywania umowy z fotografem. 

Warto mieć na uwadze, że sesja plenerowa nie jest długą czynnością, dlatego może korzystniej rozważyć jej termin w trakcie wesela. Termin ten poparty jest szeregiem konkretnych argumentów. W trakcie wesela emocje i stylizacja pary młodej jest niepowtarzalna, wszystko to powoduje, że zdjęcia robione w dniu ślubu są jedyne w swoim rodzaju. Stylizowana sesja po ślubie jest równie piękna, brak jej jednak tych niepowtarzalnych emocji i ulotnych blasków w oczach ludzi, którzy są chwilę po zawarciu związku małżeńskiego i dzielą się tym szczęściem z najbliższymi.

Co powinna zawierać umowa zawierana z fotografem ślubnym?

Wybór usługi fotografii na ślub to bardzo ważny element przygotowań. Warto rozważyć wybór usługodawcy oraz podpisać z nim umowę, która dla obu stron będzie regulowała szczegóły uzgodnień zawartych ustnie.

Umowa powinna zawierać dane kontaktowe osoby, która będzie robiła zdjęcia. Powinien być w niej zawarty, również, zakres usług oraz forma w jakiej będą prezentowane zdjęcia końcowe.

Ważne jest także, wyszczególnienie w umowie, kwestii dotyczących terminu realizacji zlecenia oraz formy rozliczenia wynagrodzenia za usługę.

Wybór fotografa ślubnego powinien być poparty szczegółową analizą doświadczenia oraz umiejętności kandydata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *